Αθλητισμός

Οι Ντένβερ Νάγκετς πέρασαν με 119-103 από την έδρα των Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς με τον Νίκολα Γιόκιτς να κάνει νέο triple-double.

Με τον Νίκολα Γιόκιτς να κάνει ένα ακόμα εκπληκτικό ματς, οι Ντένβερ Νάγκετς έπαιξαν σαν… πρωταθλητές και πέρασαν από το Σαν Φρανσίσκο κερδίζοντας τους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς με 119-103.

Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη για τους Νάγκετς, που βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 39-19 και παρέμειναν στην τρίτη θέση της Δύσης. Από την πλευρά τους οι “πολεμιστές” έπεσαν στο 29-27 και καταλαβάνουν την δέκατη θέση.

Ο Νίκολα Γιόκιτς ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με ένα φοβερό triple-double καθώς είχε 32 πόντους, 16 ριμπάουντ και 16 ασίστ σε 37 λεπτά συμμετοχής. Από εκεί και πέρα ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε 27 πόντους ενώ 17 πόντους πρόσθεσε ο Άαρον Γκόρντον.

Για τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Κλέι Τόμπσον με 23 πόντους (όλους στο πρώτο ημίχρονο) ενώ 20 πόντους είχε ο Στεφ Κάρι και 19 ο Τζόναθαν Κουμίνγκα.

Κλίπερς – Κινγκς 107-123

To άρθρο Αποτελέσματα ΝΒΑ: Τρίτο σερί triple-double ο Νίκολα Γιόκιτς και νίκη των Νάγκετς στην έδρα των Γουόριορς δημοσιεύτηκε στο NewsIT .