Αθλητισμός

Η ΑΕΚ πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί του Ολυμπιακού στην OPAP Arena για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1, με τον Ελίασον να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Με την ΑΕΚ να τα έχει βρει… σκούρα στην επίθεση σε ολόκληρο το παιχνίδι, ο Ελίασον ήρθε σαν… ήρωας από τον πάγκο ως αλλαγή και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε τη λύση, κρίνοντας το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Ο Σουηδός εξτρέμ έκανε φοβερή κίνηση στον κενό χώρο και πήρε την ασίστ από τον Μάνταλο και με άψογο πλασέ, νίκησε τον Τζολάκη, για να βάλει “φωτιά” στην OPAP Arena και να επαναφέρει την Ένωση στην κορυφή της Super League 1.

Το γκολ του Ελίασον για το ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-0

Τα highlights από το ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-0

Αξίζει να σημειωθεί ότι τόσο ο Ελίασον, όσο και ο Μάνταλος είχαν περάσει στο ματς ως αλλαγές, δικαιώνοντας τον Ματίας Αλμέιδα για το “διάβασμα” του παιχνιδιού στο τέλος του αγώνα.

To άρθρο ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Το «χρυσό» γκολ του Ελίασον και τα highlights από το ντέρμπι των πλέι οφ της Super League 1 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .