Αθλητισμός

Μετά την ήττα από τη Μόντσα, η Μίλαν έμεινε στην ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Αταλάντα και είχε νέα απώλεια βαθμών στην ιταλική Serie A, διατηρώντας όμως απόσταση… ασφαλείας από την 5η θέση της βαθμολογίας.

Η Μίλαν προηγήθηκε στο παιχνίδι για την 26η αγωνιστική της Serie A, με τον Λεάο να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά η Αταλάντα αντέδρασε στη συνέχεια και έφθασε στην ισοφάριση με πέναλτι του Κοπμάιερς στο 42′.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για γκολ νίκης στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν κι έμεινα στην ισοπαλία και τον ένα βαθμό. Οι “ροσονέρι” έκαναν έτσι νέα “γκέλα” στο πρωτάθλημα, αλλά κράτησαν την ομάδα του Μπέργκαμο στο -7 στην 5η θέση της βαθμολογίας και εκτός της 4άδας που οδηγεί στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Η Αταλάντα έχει πάντως και ένα παιχνίδι λιγότερο.

To άρθρο Μίλαν – Αταλάντα 1-1: Ισοπαλία και νέα απώλεια βαθμών για τους «ροσονέρι» στη Serie A δημοσιεύτηκε στο NewsIT .